Jesienią, jesienią sady się rumienią… czyli październik u Kotków
Grupa Kotków miała okazję wziąć udział w różnorodnych zajęciach, poznając tajemnice przyrody, rozwijając kreatywność, ucząc się o lokalnej kulturze i historii, a także świetnie się bawiąc. Oto krótkie podsumowanie październikowych aktywności! W październiku Kotki obchodziły Dzień Drzewa. Dzieci udały się na spacer, gdzie podziwiały piękno jesiennych drzew, a później wzięły udział w zajęciach plastycznych, tworząc wspólne, barwne dzieło. Na koniec obejrzały prezentację multimedialną pełną ciekawostek o drzewach, co wzbogaciło ich wiedzę na temat natury i zachęciło do dbania o środowisko.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Kotki przygotowały piękne, własnoręcznie wykonane kartki dla wszystkich pracowników przedszkola, by wyrazić wdzięczność za ich codzienną pracę. Dziękujemy!
Październikowy Dzień Chleba był prawdziwym świętem smaków i zapachów! Tata Wiktorii, który jest piekarzem, odwiedził przedszkole i pokazał dzieciom, jak przygotować i piec bułki, rogale oraz chałki. Opowiedział o swojej pracy, przybliżając tajniki zawodu piekarza. Dzięki temu dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, jak powstaje pieczywo, które jedzą na co dzień.
Kotki realizują program własny „Zielona Góra – Moja Mała Ojczyzna”, w ramach którego wybrały się na spacer po zielonogórskim deptaku. Dzieci poznały najważniejsze zabytki miasta ucząc się, jak ważne jest pielęgnowanie lokalnej kultury i historii.
W ramach rozwijania postaw ekologicznych Kotki wzięły udział w Przeglądzie piosenek ekologicznych zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 22 i Dom Harcerza. Dzieci wspaniale się zaprezentowały, śpiewając i ucząc się, jak ważna jest troska o środowisko.
Pod koniec miesiąca dzieci świętowały Dzień Kundelka. Były tańce, tworzenie opasek i masek z motywami piesków, a także rozmowy o roli zwierząt w naszym życiu.
Październik to także czas niezwykłej przygody w Centrum Przyrodniczym, gdzie dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o dinozaurach. Zobaczyły film 3D, poznały ciekawe fakty o skamielinach i ich powstawaniu, a na zakończenie malowały gipsowe „skamieniałości” farbami. To była niezapomniana lekcja przyrody!
W październiku dzieci mogły ponownie korzystać z szwedzkiego stołu, co było okazją do samodzielnego komponowania posiłków i próbowania nowych smaków. Były również zabawy na dworze, zajęcia z użyciem ekranu multimedialnego oraz rozmaite zajęcia plastyczne i sensoryczne, które rozwijały zdolności manualne i wyobraźnię dzieci.